Co decyduje o sukcesie wizyty adaptacyjnej?

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego jest bardzo ważna. Wrażenia wywołane podczas niej, młody pacjent zapamięta na lata, a być może i na całe życie. Czy możliwe jest, aby stłumić w dziecku poczucie strachu przed stomatologiem i nie zrazić go do kolejnych wizyt?

Oczywiście, że tak! Ważne jest, aby wybrać gabinet stomatologiczny, w którym przyjmuje pedodonta z odpowiednim podejściem do dzieci. Nie należy także straszyć swoich pociech „czarnymi zębami” czy „wyrywaniem zębów”. Pierwszy krok do sukcesu wizyty adaptacyjnej należy do Państwa. Warto, abyście wywołali w swoim dziecku pozytywne skojarzenia związane z gabinetem stomatologicznym. To sprawi, że Maluch chętniej uda się na wizytę stomatologiczną.

Zrelaksowanie i uspokojenie dziecka wpływa nie tylko pozytywnie na samopoczucie najmłodszego pacjenta, ale przede wszystkim na przebieg leczenia. Przychodzą do mnie rodzice, których dzieci boją się przyjść na pierwszą wizytę. Radzę im, aby używali taki słów, jak: „magiczny fotel”, „kolorowe plomby”. Sprawia to, że Maluszki są ciekawe tego, co znajduje się w gabinecie stomatologicznym i chętnie przychodzą. – opowiada lek. dent. Sara Shamsa.

O sukcesie wizyty adaptacyjnej decyduje także doświadczenie pedodonty. W trakcie swoich studiów lek. dent. Sara Shamsa nawiązała współpracę z kołem naukowym stomatologii dziecięcej. Pani doktor z chęcią doszkalała się w tym kierunku i od 2014 roku wykłada na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Uczy studentów nie tylko jak leczyć ząbki najmłodszych, ale przede wszystkim jak podejść do tak wymagającego pacjenta.

Moja 5-letnia córka nie chciała iść do gabinetu stomatologicznego. Niestety miała próchnicę i wizyta u stomatologa była nieunikniona. Kiedy weszła do gabinetu zaczęła płakać i powiedziała, że nie idzie dalej. Na szczęście lek. dent. Sara Shamsa zaczęła rozśmieszać małą i opowiadać w „bajeczny” sposób o tym co znajduje się w gabinecie, a następnie co zrobić, aby ząbki były „szczęśliwe”. Na kolejnej wizycie moja córka miała już wyleczone ząbki. – zdradza mama jednej z najmłodszych pacjentek Nieckula Dental Clinic

Myślicie Państwo o tym, aby przyjść ze swoją Pociechą na wizytę kontrolną do stomatologa? Chcecie, aby Wasze dziecko miało zdrowe ząbki i jednocześnie nie zraziło się do leczenia ząbków?

Zapraszamy na wizytę do Nieckula Dental ClinicWyspecjalizowana kadra dołoży wszelkich starań, aby Wasze dziecko miało zdrowe ząbki oraz pozytywne skojarzenia z gabinetem stomatologicznym.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Zadzwoń!
Wilanów
Chcesz uzyskać więcej informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Wyrażam Nieckula Dental Clinic zgodę na:

Zarezerwuj wizytę!
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń
505 309 409