Stomatologia dziecięca

Przychodzi taki moment, że wchodzimy w jedną z najważniejszych w życiu ról – zostajemy rodzicami. Mała Istotka sprawia, że nie widzimy świata poza nią i chcemy dla Niej jak najlepiej.

Dbając już o pierwsze ząbki Maluszka – dbamy o jego zdrowie.

Na pierwszą wizytę warto udać się między 6 a 12 miesiącem życia Maluszka. Podpowiemy rodzicom, jak dbać o higienę jamy ustnej dziecka, a w przyszłości o jego zęby, aby w miarę możliwości zapobiegać rozwojowi próchnicy. Niestety nieleczona próchnica na mleczakach przenosi się na zęby stałe.– opowiada dr n. med. Sara Shamsa-Nieckula.

Stomatolodzy dziecięcy zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim przeżyciem dla dziecka jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Uśmiechnięci stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby każdy Najmłodszy Pacjent wychodził z gabinetu uśmiechnięty. Sukcesem rodziców i stomatologa jest to, że Maluszek z chęcią przyjdzie na kolejną wizytę.

Nowe miejsce i nieznani ludzie –to może wywołać niepokój u Dziecka, dlatego stomatolodzy w Nieckula Dental Clinic podchodzą do najmłodszych pacjentów z wyjątkową łagodnością i cierpliwością. Tak, aby Maluszek nie zraził się do kolejnej wizyty.

Zapewnij swojemu dziecku zdrowy i naturalny uśmiech na przyszłość. Już dziś umów swoją Pociechę na wizytę do Nieckula Dental Clinic

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Zadzwoń!
Wilanów
Jak przekonać dziecko do wizyty u stomatologa?

Strach przed pierwszą wizytą stomatologiczną paraliżuje nie tylko dziecko, ale także rodziców. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ dzieci z reguły nie lubią chodzić do lekarzy. Młodzi rodzice często nie wiedzą, jak przekonać dziecko do takiej wizyty.

Dlaczego leczenie ząbków u Maluszka jest takie ważne?

Narodziny dziecka są jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdego rodzica. Później równie ważny jest każdy rok rozwoju Maluszka. Dziecko rośnie, a wraz z nim wyrzynają się pierwsze ząbki. To ciężki okres nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Czy warto dbać o mleczne ząbki, skoro kiedyś i tak wypadną?

Co decyduje o sukcesie wizyty adaptacyjnej?

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego jest bardzo ważna. Wrażenia wywołane podczas niej, młody pacjent zapamięta na lata, a być może i na całe życie. Czy możliwe jest, aby stłumić w dziecku poczucie strachu przed stomatologiem i nie zrazić go do kolejnych wizyt?

Chcesz uzyskać więcej informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Wyrażam Nieckula Dental Clinic zgodę na:

Zarezerwuj wizytę!
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń
505 309 409