Jak przekonać dziecko do wizyty u stomatologa?

Strach przed pierwszą wizytą stomatologiczną paraliżuje nie tylko dziecko, ale także rodziców. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ dzieci z reguły nie lubią chodzić do lekarzy. Młodzi rodzice często nie wiedzą, jak przekonać dziecko do takiej wizyty.

Dziecko nie pójdzie chętnie do stomatologa, jeżeli nie zostaną w nim wcześniej wywołane pozytywne skojarzenia. Jeżeli Państwo wiedzą, że wizyta u pedodonty zbliża się wielkimi krokami, możecie przyzwyczajać do tego swoją Pociechę w taki sposób, aby o tym nie wiedziało.

Pomogą Wam w tym opowieści o Wróżkach Zębuszkach, księżniczkach marzących o zdrowych zębach czy Walecznych Rycerzach, którzy wygrywali walki, bo mieli zdrowe zęby. Oswajanie dziecka z leczeniem zębów powinno odbywać się poprzez zabawę. Pokażą im Państwo, że leczenie ząbków to nic strasznego, tylko wspaniała przygoda.

W naszym gabinecie ząbki najmłodszych leczymy bezboleśnie. Dysponujemy znieczuleniami dla dzieci takimi, jak żel chłodzący czy gaz rozweselający. W przypadku dużego strachu u Maluszka i dysponujemy narkozą, ale na szczęście nie miałam jeszcze sytuacji, aby z niej korzystać. Zanim podejmę się leczenia, ustalam czy próchnica jest w niskim stopniu zaawansowania czy wysokim. Po wyleczeniu ząbka dziecko ma możliwość wybrania koloru plomby według swojego upodobania. Patrząc po najmłodszych pacjentach wybór kolorowej plomby to ulubiona część każdego z nich. Co najważniejsze, dziecko nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas leczenia. – zdradza lek. dent. Sara Shamsa

Mały Pacjent jest wymagający, dlatego pozytywne odczucia powinny napływać do niego przed wizytą, w trakcie oraz po wizycie. Ważne jest, aby nie mówić: to tylko jedna wizyta, więcej nie pójdziemy. Dziecko uwierzy w te słowa i następnym razem będą duże problemy, aby zaprowadzić je do stomatologa. Nie warto przekupować Malucha słodkimi przekąskami, ponieważ to jest najczęstszym powodem powstawania próchnicy.

Jeżeli chcecie Państwo udać się na wizytę adaptacyjną ze swoją Pociechą, zapraszamy już dziś. Cierpliwość, empatia i poczucie humoru – to cechy, które wyróżniają zespół stomatologów zajmujących się Najmłodszymi Pacjentami.

Zdrowy uśmiech dziecka bez bólu – to jest możliwe!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Zadzwoń!
Wilanów
Chcesz uzyskać więcej informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Wyrażam Nieckula Dental Clinic zgodę na:

Zarezerwuj wizytę!
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń
505 309 409