Endodoncja

Nieodwracalne zapalenie miazgi stawia Państwa przed wyborem: wyleczyć zęba lub go usunąć. Dawniej pacjenci nie mieli takiego wyboru, ponieważ chorego zęba usuwano. W obecnych czasach przy zastosowaniu precyzyjnych urządzeń oraz większych kwalifikacjach stomatologów, chory ząb można wyleczyć.

Nieckula Dental Clinic leczenie endodontyczne przeprowadzane jest pod mikroskopem. Pozwala to na odnalezienie ciężko dostępnych i prawie niewidocznych kanałów. Oprócz tego pozwala to na uzyskanie lepszego efektu leczenia.

W nocy łapały mnie silne bóle zęba. Czułem dyskomfort podczas jedzenia gorących oraz zimnych pokarmów. Szukałem pomocy w wielu klinikach. W każdej z nich stomatolodzy mówili jedno: ząb jest do usunięcia. Dopiero w Nieckula Dental Clinic uzyskałem pomoc. Dzisiaj cieszę się pełnym uzębieniem, dzięki temu, że mój chory ząb nie został usunięty. – zdradza jeden z pacjentów Nieckula Dental Clinic

Każde leczenie endodontyczne poprzedzone jest wnikliwym wywiadem lekarskim oraz przeglądem zębów. Następnie stomatolog proponuje Państwu odpowiednią formę leczenia, a po jego zaakceptowaniu – kosztorys oraz plan leczenia. Oczywiście przed podjęciem decyzji o leczeniu endodontycznym, lekarz stomatolog przedstawi wady i zalety leczenia kanałowego oraz usunięcia zęba.

Zdecydowana większość pacjentów, decyduje się na leczenie endodontyczne, ponieważ własny korzeń zęba jest najlepszym naturalnym implantem. Gdybyście Państwo byli zmuszeni w przyszłości poddać się leczeniu protetycznemu to odbudowa na własnym korzeniu będzie najlepszym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia.

Leczenie endodontyczne jest bezbolesne, ponieważ wykonywane w znieczuleniu miejscowym, takim, jakie podawane jest podczas zwykłych zabiegów stomatologicznych.

Po leczeniu endodontycznym ząb jest martwy, ale mimo tego spełnia swoje dotychczasowe funkcje – zapewnia właściwą estetykę uśmiechu oraz dobrze rozdrabnia pokarm. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju odbudowy.

Silne bóle zęba nie dają Państwu spać? Leki przeciwbólowe dają ulgę tylko na chwilę?

Zapraszamy na wizytę do Nieckula Dental Clinic, a po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego, zespół doświadczonych stomatologów, przedstawi Państwu najlepsze rozwiązanie.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Zadzwoń!
Wilanów
Chcesz uzyskać więcej informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Wyrażam Nieckula Dental Clinic zgodę na:

Zarezerwuj wizytę!
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń
505 309 409