Higienizacja

Zdrowe i estetyczne uzębienie sprawia, że chętniej się uśmiechamy. Warto o nie dbać, ponieważ ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. Często niewiele potrzeba, aby nasz uśmiech był hollywoodzki.

Nieckula Dental Clinic oferujemy Państwu zabiegi z zakresu higienizacji. Pozwala to na dokładne oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego oraz wszelkich osadów nazębnych.

Niestety kamienia nazębnego nie da się całkowicie usunąć przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów. Dlatego zalecana jest higienizacja zębów raz na 6 miesięcy. W wielu przypadkach zabieg higienizacji przynosi efekt porównywalny z wybielaniem zębów. – tłumaczy Magdalena Mikołajczyk, higienistka Nieckula Dental Clinic

W skład pełnej higienizacji zębów wchodzą:

1. Skaling – polega na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą wody. Skaling jest bezbolesny, jednak osoby z niższą tolerancją bólową mogą czuć podczas jego wykonywania delikatny dyskomfort.
2. Piaskowanie – polega na usuwaniu osadów i nieestetycznych przebarwień (powstałych w wyniku np.: palenia tytoniu, picia kawy, czarnej herbaty czy czerwonego wina).
3. Fluoryzacja – jest ostatnim zabiegiem higienizacyjnym. Jej celem jest wzmocnienie szkliwa zębów, zwiększenie jego odporności na próchnicę oraz zmniejszenie nadwrażliwości szyjek zębowych. Polega na nałożeniu na wcześniej oczyszczone zęby preparatu z wysoką zawartością fluoru.

Higienizacja to już nie tylko zabieg stomatologiczny. Stało się to pewnego rodzaju modą. Jeżeli tak dużo moich znajomych chodzi na higienizację, to dlaczego ja mam nie iść?

Warto wiedzieć o tym, że nieusuwany regularnie kamień nazębny wiąże się z takimi konsekwencjami, jak: nieprzyjemny zapach z ust, bolesność i zaczerwienienie dziąseł, krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów, zwiększa przyleganie płytki bakteryjnej, co zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy.

Zanim wybierzecie się Państwo na wybielanie zębów lub sami będziecie wybielali je domowymi sposobami, warto wybrać się na higienizację zębów. To nie tylko bezpieczny sposób na poprawienie wyglądu uzębienia, ale również niedrogi.

Chcielibyście Państwo poprawić wygląd swojego uzębienia niewielkim kosztem?

Zapraszamy do Nieckula Dental Clinic. Zostanie przedstawione Państwu rozwiązanie lecznicze indywidualnie do Waszych potrzeb oraz oczekiwań.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Zadzwoń!
Wilanów
Chcesz uzyskać więcej informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Wyrażam Nieckula Dental Clinic zgodę na:

Zarezerwuj wizytę!
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń
505 309 409